مکمل رنگ زرشکی و تاثیری که این رنگ در دکوراسیون خانه دارد

0
مکمل رنگ زرشکی و تاثیری که این رنگ در دکوراسیون خانه دارد

طراحی و چیدمان خانه زرشکی رنگ جزء عمیق‌ترین و غنی‌ترین انواع طراحی داخلی به شمار می‌رود. با این حال که زرشکی یکی از رنگ‌های نمادین شناخته شده، اما، همچنان استفاده تک آن در طراحی و دکوراسیون به طرز اغراق آمیزی نازیبا به نظر می‌رسد. به همین دلیل، شناخت انواع مکمل رنگ زرشکی می‌تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد.

دکوراسیون زرشکی و نقش مهم رنگ ها در طراحی داخلی خانه

رنگ زرشکی، یکی از طیف‌های رنگ سرخ شناخته شده که تیره نیز می‌باشد. رنگ زرشکی که غالبا با عنوان قرمز تیره و یا قرمز عمیق مطرح گردیده، ته رنگ آبی نیز دارد. این رنگ به هیچ وجه جزء رنگ‌های بی جان دسته بندی نشده و به قدر کافی جا برای خودنمایی در چیدمان خانه دارد. با این حال، شناخت و استفاده از انواع مکمل رنگ زرشکی می‌تواند به شما کمک کند تا فضا را از لحاظ طراحی و چیدمان خانه را چشمگیر جلوه دهید و در استفاده از تک رنگ زرشکی اغراق نکنید.
اگر خواهان استفاده و به کارگیری رنگ زرشکی هستید، انتظار یک طراحی و دکوراسیون داخلی کم سروصدا و بی جان را نداشته باشید. کافی است از رنگ زرشکی به طرز عاقلانه استفاده نمائید. آنگاه متوجه خواهید شد فضایتان حرف‌ها برای گفتن خواهد داشت.

اهمیت شناخت انواع مکمل رنگ زرشکی

شناخت انواع مکمل رنگ زرشکی و یا حتی رنگ‌های متضاد فرصتی در اختیارتان خواهد گذاشت تا فضا را دراماتیک نشان بدهید. بنابراین، انتخاب پالت‌های رنگی قوی می‌تواند به زرق و برق چیدمان خانه دامن بزند.

آبی رنگ پریده و آبی کمرنگ مایل به سبز؛ مکمل رنگ زرشکی

رنگ زرشکی را در طراحی و دکوراسیون داخلی به کار ببرید و سپس از رنگ‌های آسمانی ملایم و آبی کم جان مایل به سبز به عنوان مکمل رنگ زرشکی استفاده نمائید تا آرامش فضایتان ارتقاء بخشیده شود.
در حالی که برخی ممکن است از عدم نور کافی در طراحی زرشکی شکایت داشته باشند، دیوارهای ملایم و سقف سفید عملکردی به مثابه آهنربای نور دارند.
دراور آسیایی زرشکی یا شنگرفی (سرخ مخملی) و کوسن‌های آبی کمرنگ قادرند فضایتان را از خواب طولانی مدت بیدار کند. حال قادر خواهید بود کف زمین را با استفاده از یک فرش سنتی و شرقی به رنگ عاجی، آبی و زرشکی بپوشانید. سپس پرده‌های عاجی یا آبی کمرنگ بیاویزید و فضا را غرق اثاثیه آنتیک چوبی تیره کنید.

آفتابی و قرمز اسکارلت؛ مکمل رنگ زرشکی

اتاق ناهارخوری آفتابی یا کاهی رنگتان که به یک نیمکت آراسته شده، به عنوان نقطه عطف طراحی و دکوراسیون زرشکی رنگتان شناخته خواهد شد.
به طور کلی طیف رنگ‌های بی حال زرد مکمل رنگ زرشکی شناخته می‌شوند. استفاده همزمان این رنگ‌ها قادرند فضا را وسوسه آمیز جلوه بدهند. اگر هنوز از انتخابتان مطمئن نیستید، تعدادی سیب در استخری از عسل را در نظر بگیرید!
لوستر چند شعله فلزی، کفپوش چوبی، فرش دستبافت، اسباب و اثاثیه قرمز، زرد و سبز یکی از نمونه‌های طراحی زرشکی شاد و متعادل به شمار می‌رود.

قرمز چیلی و شکلاتی؛ مکمل رنگ زرشکی در دکوراسیون

اگر از تک رنگ قرمز چیلی استفاده نمائید، قطعا خسته خواهید شد. اما، رنگ کاکائویی عمیق و غنی قادر خواهد بود تا یک ست زیبا ایجاد کند. این دو رنگ جزء انواع مکمل رنگ زرشکی شناخته می‌شود و تلفیق آن‌ها قادر به خلق یک فضای جسورانه و گاها مردانه می‌باشد.
دیوارهای زرشکی، سقف روشن، کفپوش چوبی تیره و اثاثیه سنتی به خوبی با یکدیگر کار می‌کنند.
شما قادر خواهید بود از کاغذ دیواری زرشکی و قهوه‌ای و اثاثیه شکلاتی مخملی استفاده کنید تا فضایتان را عمیق‌تر جلوه بدهید. اثر هنری رنگ و روغن بیاویزید. سپس فرش قرمز، قهوه‌ای و عاجی کرم بیاندازید تا تعادل و هارمونی بیشتری بین رنگ‌ها بیافرینید.


با تشکر از شما همراه عزیز برای انتخاب سایت پالت و مطالعه مقاله ” شناخت انواع مکمل رنگ زرشکی ” ، در پایان شما را به بازدید و مطالعه مقالات دیگر دکوراسیونی در وبلاگ پالت دعوت می نماییم. هممچنین در بخش دیدگاه های هر مقاله ، منتظر پیشنهاد و انتقادات خوب شما هستیم 🙂