برای خرید صندلی اداری ارگونومیک به چه نکاتی توجه داشته باشیم ؟

0
برای خرید صندلی اداری ارگونومیک به چه نکاتی توجه داشته باشیم ؟

صندلی اداری ارگونومیک و نکاتی که می بایست به آن توجه کرد :

گشتن در بین انواع صندلی اداری ارگونومیک و انتخاب صحیح و خرید آن ، به طور حتم باید با توجه به بودجه مورد نظر و شغل کاربر انجام پذیرد . با توجه به صحبت پزشکان ، متخصصان مبلمان ارگونومیک و دیگر کاربران در این مقاله به بررسی موارد می پردازیم که باعت میشوند یک صندلی اداری کاملا ایده آل و ارگونومیک شناخته شود . در ادامه با پالت همراه باشید تا چند نکته خواندنی از دنیای صندلی های اداری را مطالعه کنید :

برای خرید صندلی اداری ارگونومیک به چه نکاتی توجه داشته باشیم ؟

۱-پشتی راحت و با پوشش کامل

یکی از موارد مهمی که برای انتخاب صندلی اداری باید به ان توجه کرد و در کاهش اسیب های جسمی نقش مهمی دارد ، پشتی صندلی می باشد. این قسمت از صندلی می بایست حتما راحت و به یک پشتی کامل مجهز باشد. همچنین باید در موقعیت های مختلف و برای ایجاد راحتی بیشتر قابل تنظیم بوده و به طور کامل همه قسمت های بدن را پوشش دهد.

۲-منحنی با حالت آبشار

بهترین صندلی ها میتوانند صندلی هایی باشند که نشیمنگاه آن دارای یک منحنی آبشاری شکل بوده و مانع ایجاد فشار به پشت زانوها می شوند. علاوه بر این ، صندلی هایی که در عین راحتی ، قابلیت تقسیم و توزیع وزن را داشته باشند را نیز میتوان جزو بهترین انتخاب ها دانست. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که لبه صندلی حتما نرم و انعطاف پذیر بوده و سبب فشردگی نشیمنگاه و ران ها شود. و در عین حال بخش پشتی صندلی باید دارای پشتیبانی راحتی باشد.

۳- راحتی صندلی در حالت ۹۰ درجه

هنگام استفاده از صندلی اگر قسمتهایی از بدن مانند نشیمنگاه ، زانو و مچ پا در حالت 90 درجه نباشند ، به این معنا می باشد که صندلی غیراستاندارد و نامناسب بوده و در چنین شرایطی ممکن است برای کاربر صندلی یا خیلی کوتاه باشد و یا خیلی بلند.

۴-مواد و متریال استاندارد

اگر قرار است که در کل روز کاری در محل کار یا دفاتر اداری بر روی صندلی نشست ، پس مسلما تمامی لوازم داخلی و متریال های به کار رفته در صندلی می بایست استاندارد و راحت باشد. زیرا بدون شک استفاده از صندلی که  خارش دار ، ساینده و سبب بالا بردن حرارت بدن می شود مشکل و یا غیرممکن خواهد بود

۵-  امکانات تنظیم و سفارشی سازی

از نکات مهم یک صندلی اداری ارگونومیک و خوب این است که قابلیت تنظیم در تمام جهات را داشته باشد. به عبارتی دیگر یک صندلی اداری خوب باید به پایین یا بالا تنظیم شود. و یا از یک سمت به سمت دیگر به راحتی جا به جا شود . زیرا تمامی این موارد باعث می شوند که کاربر برای استفاده طولانی مدت در روز ، در وضعبت مناسبی قرار داشته باشد

دیگر مقالات پالت در زمینه دکوراسیون میز و صندلی

۶- محافظ  خوبی برای کمر و ستون فقرات باشد

صندلی اداری ارگونومیک و استاندارد می بایست در زمان نشستن ، از ستون فقرات و کمر به خوبی پشتیبانی کند و کاربر بتواند به راحتی گردن خود را صاف نگه دارد. در بسیاری از موارد کارمندان به جای استفاده از تکیه گاه صندلی و برای قرار دادن پاها بر روی زمین ، به سمت جلو نشسته و همین امر سبب میشود از تکیه گاه صندلی دور شوند. در این حالت باعث خارج شدن ستون فقرات از منحنی طبیعی می شوند و به دیسک فشار وارد می شود. به همین خاطر داشتن قابلیت تنظیم تکیه گاه و ارتفاع  در صندلی های اداری نکته ی مهمی بوده و می بایست در هنگام خرید به آن توجه کرد.

۷- حرکت و جابه جایی راحت

بسیاری از طراحان مبلمان و لوازم اداری بر این باورند که می بایست کارمندان با صندلی های خود به آسانی جا به جا و یا حرکت کنند. زیرا از این طریق قادر خواهند بود جریان خون و اکسیژن رسانی بدن خود را بهبود ببخشند. صندلی های اداری استاندارد و ارگونومیک علاوه بر ایجاد حرکت های آسان ، از کاربر در مقابل حرکت هایی همچون خم شدن – برداشتن وسیله از قفسه و دیگر حرکت ها محافظت میکند.

۸- محافظت از بازوها و شانه ها

از دیگر نشانه های تشخیص صندلی اداری غیراستاندارد این است که ناچار به بستن شانه های خود باشید. به عبارتی دیگر ، برای انجام حرکات مختلف ، مواضع بازو و دست باید منعطف بوده و از ایجاد درد در آرنج – شانه و مچ جلوگیری کند. و همچنین نکته ی دیگری که برای صندلی استاندارد و ارگونومیک اداری باید به آن اشاره کرد محل قرار گیری دست در صندلی می باشد. جای دست در صندلی باید به گونه ای باشد که ارتفاع آن نه خیلی پایین باشد و نه خیلی بالا و یا برای استفاده کننده قابل تنظیم باشد.


با تشکر از شما همراه عزیز برای انتخاب سایت پالت و مطالعه این مقاله ، در پایان شما را به بازدید و مطالعه مقالات دیگر دکوراسیونی در وبلاگ پالت دعوت می نماییم. هممچنین در بخش دیدگاه های هر مقاله ، منتظر پیشنهاد و انتقادات خوب شما هستیم 🙂