دکوراسیون کتابخانه خود را با این 5 ایده جذابتر کنید !

0
5 ایده جذاب برای تزئین قفسه کتاب یا دکور کتابخانه

5 ایده جذاب برای دکوراسیون کتابخانه

دکور قفسه کتاب یا دکوراسیون کتابخانه یکی دیگه از کارهای جالب و هیجان انگیزیست که ما رو در داشتن یک منزل زیبا یاری میکنه و میتونه نقش بسزایی در زیبایی و طراحی داخلی خونه داشته باشه. نحوه چیدمان کتاب ها در قفسه یا دکور کتابخونه می تونه سلیقه و روحیه فرد رو نمایش بده و از همه مهمتر کتاب های قرار گرفته در این قسمت از خونه علاوه بر سلیقه بیانگر علایق شخص ، فرهنگ ، فعالیت ها و موضوعات مورد علاقه او هستش. و چه خوبه به این بخش مهم از دکوراسیون منزل به خوبی رسیدگی و توجه بشه . پس در ادامه 5 ایده و پیشنهاد ساده رو به شما معرفی میکنیم که با استفاده از اونا میتونین در چیدمان کتابخانه منزل یا کتابخونه خودتون به بهترین نتیجه دست پیدا کنین. و عکس هایی از کتابخانه دیواری شیک و فانتزی و رنگی را تماشا کنید. با ما همراه باشید :

5 ایده جذاب برای تزئین قفسه کتاب یا دکور کتابخانه

1- ساماندهی کتاب ها به صورت تک رنگ !

در هر ردیف از قفسه کتاب یا کتابخانه ، یک رنگ بچینید. یک ردیف آبی ، یک ردیف نارنجی ، یک ردیف سبز و….. و کتاب های خودتون رو براساس رنگ دسته بندی و متمایز کنید. نظم بیشتری رو احساس خواهید کرد و حتی این امکان رو دارید که با نزدیک ترین وسیله هماهنگ و ست بشه

2- اگر یک مجموعه و کلکسیون دارید اون رو رونمایی کنید

ما اغلب قفسه های کتاب خودمون رو با انواع وسیله و شی های کوچک تزئین میکنیم و گاهی یک نوع شی تزئینی رو بارها و بارها تکرار میکنیم. این میتونه مجموعه ای از رادیوهای قدیمی و کوچک ، مجموعه ای از شیشه های شیر ، انواع گلدون و سفال های همرنگ با دکوراسیون باشه !

3- از مجسمه و وسایل کوچک استقبال کنید

برای ایجاد جلوه ای جالب به قفسه های خود ، قطعات مجسمه ای را انتخاب کنید و در جلوی هر طبقه میتونید از وسایل کوچک و کاربردی کمک بگیرید ، مثل انواع لامپ ، انواع دفترچه ، جعبه و قوطی های هدیه ، و سینی های رنگارنگ از جنس های مختلف فلزی ، سرامیک و….

4- قفسه کتاب مکان مناسبی برای آثار هنریست

از نقاشی های کوچک هنری با  قاب های منحصر به فرد استفاده کنید. صنایع دستی ایرانی با رنگ های شاد و جذاب – سبدهای کوچک و حصیری شمال ایران ، همگی گزینه های جالبی برای جاخوش کردن در قفسه های کتاب هستن

5- استفاده از میزهای کوچک قهوه خوری به نفع کتاب ها !!!

چهار یا پنج کتاب بزرگتر از میز قهوه خوری را در جهات مختلف در کتابخونه خودتون جمع کنید. هنگامی که اون کتابها روی هم جمع میشن این امکان رو به ما میدن که برای هر ارتفاعشون یک وسیله تزئینی مثل شمع ، مجسمه ، گلدون و…. درنظر بگیریم. و هنگامی که کتابها رو بروی هم جمع بشن و به هم تکیه بدن باز هم میتونیم وسایل و قطعات تزئینی کوچیک خودمون رو در بینشون قرار بدیم و فضای خالیشون رو با بهترین و کوچک ترین وسایل پر کنیم.

ترجمه : زهرا موسوی

امیدوارم که از این 5 ایده ساده و کوچک بتونید به نحوه احسن در دکوراسیون کتابخانه خودتون استفاده کنید و از نتیجه اون لذت ببرید. به یاد داشته باشید که با دنبال کردن مطالب سایت پالت هر روز از بهترین ایده های دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل مطلع میشید و همچنین با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات و همچنین تجربیات خودتون در زمینه دکوراسیون و طراحی داخلی منزل ما را در بهتر و رنگی تر شدن سایت پالت یاری دهید.


با تشکر از شما همراه عزیز برای انتخاب سایت پالت و مطالعه مقاله ” 5 ایده جذاب برای تزئین قفسه کتاب یا دکور کتابخانه ” ، در پایان شما را به بازدید و مطالعه مقالات دیگر دکوراسیونی در وبلاگ پالت دعوت می نماییم. هممچنین در بخش دیدگاه های هر مقاله ، منتظر پیشنهاد و انتقادات خوب شما هستیم 🙂